Instalacje fotowoltaiczne na Podlasiu

Instalacja fotowoltaiczna to oddech dla Twoich rachunków oraz środowiska naturalnego. Fotowoltaika na Twoim dachu obniży koszty związane z zakupem prądu nawet o 95%!

Instalacja fotowoltaiczna
zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach

Ceny energii elektrycznej stale rosną. Coraz więcej osób zastanawia się, co zrobić, żeby płacić niższe rachunki za prąd. Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie w tej sferze są instalacje fotowoltaiczne. Sprawdzają się niemal w każdym domu czy przedsiębiorstwie. W regionie takim jak Podlasie na wielu dachach można dostrzec już charakterystyczne panele. To inwestycja, która dzięki licznym programom dotacyjnym oraz uldze podatkowej, może bardzo szybko się zwrócić i przynosić wyraźne oszczędności w domowym budżecie.

Cena za energię elektryczną to prawdopodobnie jedno jedno z kluczowych obciążeń Twojego domu. Staniesz się niezależny inwestując w panele słoneczne i zapomnisz o rosnących cenach prądu. 

Dla domu

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna skutecznie obniży Twoje rachunki za prąd,
a koszy instalacji odliczysz od podatku.

Dla przemysłu

Samodzielna produkcja energii zabezpieczy Twoje przedsiębiorstwo przed nieuniknionymi podwyżkami.

Dla rolnictwa

Jako rolnik odliczysz aż 25% kosztów instalacji od podatku rolnego oraz zyskasz niezależność energetyczną.

Umów się na konsultację z naszym doradcą

Nigdy wcześniej fotowoltaika nie była tak opłacalna. Wykorzystaj moc słońca
i ciesz się własną energią.​

Panele fotowoltaiczne i instalacje solarne

W swoich zasobach posiadamy panele słoneczne, które są od renomowanych producentów oraz cechują się wysoką jakością. Rekomendowane przez nas instalacje gwarantują niezawodność oraz znacznie przyśpieszają proces montażu. 

Panele słoneczne mogą być instalowane na dachu nachylonym, jak i płaskim. Często spotykaną praktyką jest montaż paneli na gruncie bądź elewacji budynku. Szeroka oferta mocowań daje możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni. Oferujemy energooszczędne panele fotowoltaiczne w konkurencyjnych cenach na rynku oraz:

  • przeprowadzimy analizę twojego dachu i dobierzemy najlepsze rozwiązanie
  • wykonamy projekt niezawodnej instalacji
  • montaż paneli również zostaje po naszej stronie
  • w razie potrzeby zapewniamy gwarancję i  serwis 

Nasze instalacje fotowoltaiczne projektujemy oraz instalujemy w oparciu o produkty uznanych i sprawdzonych marek. Każdy element systemu spełnia normy i wymogi jakościowe oraz objęte są gwarancją producenta.

Wybierając nas, otrzymasz:

25 lat gwarancji na uzysk mocy powyżej 80% i 5 lat gwarancji serwisowej

Panele PV z 12-letnią
gwarancją jakości

Inwerter z 5-letnią
gwarancją

Dokumentacja
oraz wniosek
o przyłączenie instalacji

Oferta
kredytowania

Montaż z uruchomieniem
instalacji

Komplet
zabezpieczeń

Bezpieczny
montaż

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

W dobie dzisiejszych rozwiązań dla branży odnawialnych źródeł energii, w zależności od dobranych komponentów, wyróżniamy kilka typów instalacji fotowoltaicznych. Podstawowe i najpopularniejsze instalacje, które często wybierają klienci z Łomży, składają się z modułów PV, falownika oraz zabezpieczeń dla prądu stałego (strona DC) i prądu przemiennego (strona AC).

Panele słoneczne zbudowane są z ogniw solarnych wykonanych z krzemu, które w procesie produkcji zostają połączone elektrycznie i zalaminowane w moduł solarny. Ogniwa zabezpiecza się tak, aby wytrzymały trudne warunki atmosferyczne, jak np. uderzenia gradu. Panele słoneczne wykorzystując energię padających na nie promieni, wytwarzają energię elektryczną o stałym napięciu. Ta jest wysyłana przez kable solarne do skrzynki z zabezpieczeniami dla prądu stałego, a następnie dociera do falownika, gdzie jest przetwarzana na prąd przemienny o napięciu 230V oraz częstotliwości 50hz.

Po tym procesie prąd przemienny „wychodzi” z falownika do skrzynki AC z zabezpieczeniami dla prądu przemiennego, a następnie do rozdzielni głównej budynku, aby móc zasilać obwody elektryczne w domu. To proste – im więcej promieni słonecznych, tym większa ilość produkowanej energii elektrycznej. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa jest to, aby pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna, konstrukcja, falownik i inne komponenty powinny być uziemione odpowiednim przekrojem kabla oraz w odpowiedni sposób, z rezystancją wynoszącą ustawową wartość.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Zawsze służymy pomocą!

Doradca klienta
Łukasz Wałkuski

Obsługa klienta
Joanna Wałkuska

Dział montażowy

Koordynator montaży
Wojciech Parda

Albo podaj swoje dane
Odezwiemy się!Dla kogo instalacje fotowoltaiczne?

Przede wszystkim ideą tego typu instalacji jest zminimalizowanie emisji CO2 oraz zredukowanie kosztów związanych z poborem energii elektrycznej. Podlaskie stawia więc coraz częściej na instalacje fotowoltaiczne nie tylko ze względu na oszczędności, ale także w trosce o czyste powietrze.

Przymierzając się do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej, trzeba dobrze dobrać jej wielkość do zużywanej w budynku energii. Jednak to nie wszystko – wśród czynników mających wpływ na rozmiary instalacji możemy wymienić także m.in.: lokalizację obiektu, kierunek połaci dachowych, kąt padania promieni czy występowanie zacienień.

W Polsce, w takich regionach jak Podlasie, na założenie instalacji fotowoltaicznej decydują się w większości małe i średnie gospodarstwa domowe. Korzystając z dotacji oraz ulgi podatkowej, właściciele domów skracają czas oczekiwania na zwrot z tej inwestycji do minimum i cieszą się niższymi rachunkami za energię elektryczną. Warto zauważyć, że odpowiednio dobrana instalacja może okazać się również doskonałą alternatywą dla standardowych, często szkodliwych dla środowiska metod ogrzewania budynku.

Podaruj sobie komfort korzystania z własnego źródła energii elektrycznej

Ta wyjątkowa mikroelektrownia na dachu prywatnego budynku to także znakomite zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza dla tych osób, które pracują w domu. Warto podkreślić, że instalacje fotowoltaiczne zwiększają również wartość nieruchomości, na której się znajdują. Zalet jest całe mnóstwo.

Jeśli chcesz zainwestować w przyszłość swojego gospodarstwa domowego, oferujemy kompleksową usługę sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznej. Nasza firma znajduje się w Łomży, ale działamy na terenie całego województwa podlaskiego oraz okolic. Zaprojektujemy instalację indywidualnie dopasowaną do Twoich wymagań, a także warunków zabudowy oraz zagwarantujemy profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile możesz zyskać!